Nová vizuálna identita BCKSPC od monokel studia

Autor: Jakub Ptačin | 26.4.2012 o 16:50 | (upravené 27.4.2012 o 7:13) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1812x

Myslíme si, že aj neziskové organizácie si zaslúžia kvalitné a profesionálne vizuálne identity a logá. Aj napriek tomu, že v našom občianskom združení sme v podstate dvaja dizajnéri, nedokázali sme si vlastné logo dlhodobo navrhnúť. Rozhodli sme sa osloviť toho najpovolanejšieho, aby nám s tým pomohol, a on súhlasil. Začínam mať pocit, že mi už žiadny dizajnér nebude odpisovať na maily a ani dvíhať telefón, keďže ich takto "zneužívam" :) Martin Gross z monokel studia nám navrhol novú identitu a my vám ju dnes, deň pred našimi prvými narodkami predstavujeme!

Hneď na začiatku by som chcel Martinovi zložiť obrovskú poklonu. Má veľa svojich zákazníkov a my sme mu za prácu, ktorú pre nás spravil nemohli zaplatiť. Našiel si čas a napriek môjmu naliehaniu "nech sa s tým až tak nes_rie" si nedal povedať a spravil to poriadne.

Chceli sme mať logo ktoré bude evokovať niečo takéto

Mladosť / Drzosť / Punk rock / Alternatíva / Kreativita / Vzdelanie / Ekológia / Technológie & Digital  / Humor / Odpor / Inovatívnosť a iné...

Kedže máme veľa rôznorodých projektov, potrebovali sme, aby bolo naše nové logo modulárne a aby sa dalo použiť ku každému nášmu nápadu. Všetky tieto projekty maju svoje vlastné vizuály a tak to bol vcelku tvrdý oriešok. Chceli sme byť farební, veselí a potrebovali sme, aby sme naše logo mohli použiť od propagačných materiálov konferencie až po nálepky na retro bicykle. Každý náš projekt je pre inú cieľovku a naše logo musí fungovať tak na ľudí z neziskoviek ako na riaditeľov obrovských spoločností s ktorými komunikujeme počas príprav Unicampu.

Nove logo

Veríme, že aj ostatné neziskovky, by mali myslieť na to, ako vyzerajú. Mnoho z vás robí úžasné projekty a je vďaka vám tento svet krajší, no v dnešnom svete obal predáva, či sa nám to páči alebo nie.

Ako BCKSPC sme pomáhali s vizuálmi / web stránkami Kultúrnemu centru Aktivity, Kaspianu, Indícii či Voices a ich BrandCampu. Určite na slovensku existuje dizajnér, ktorého zaujali projekty, ktoré robíte a bude vám ochotný pomôcť.

Martinovu prezentáciu si môžete stiahnuť v plnej kvalite sem.

Nenechajte to na svojho bratranca, ktorý je majster aplikácie všetkých možných efektov na písmo v programe MS Word ale zverte vaše logo ľudom, ktorý to robiť vedia. Tak ako sme to spravili my. Ušetríte si kopu starostí v budúcnosti.

Myslite na to, že kľúčom k vašej spokojnosti je, aby ste dizajnérovi dostatočne vysvetlili čo od svojho loga očakávate, čo má logo komunikovať a v akom kontexte sa bude používať. Ak vám dodá dizajn manuál, tak ho dodržujte a nemajte potrebu do toho dávať vlastný input. Keďže bude pre vás dizajnér pracovať pravdepodovne zadarmo, nechajte mu voľnú ruku a dôverujte jeho schopnostiam.

Martinovi ešte raz ďakujeme a pripravujeme mu "ďakovný balíček", ktorý mu v dohľadnej dobe pošleme.

Nasledujúci rok chceme byť nielen krajší ale aj lepší a dotiahnuť všetky projekty do úspešného konca. Ďakujeme vám všetkým, ktorí nám držíte palce a zaujímate sa o to, čo robíme. Počas toho roka nám takto nezištne pomohlo neuveriteľné množstvo ľudí a to sú práve tie situácie, kedy máte pocit, že to tu ešte má zmysel ;) Rád by som tu všetkých vymenoval, ale strach z toho, že by som na niekoho mohol zabudnúť je silnejší.

Užívajte pekné počasie a ak nebudete mať v sobotu čo robiť, zastavte sa na našej narodeninovej grilovačke!

punksnotdead!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prečo sa na verdikt v nástenkovom tendri čakalo desať rokov?

Prípad stále nie je na konci. Odvolanie exministrov bude riešiť Najvyšší súd, ktorý naťahuje aj kauzu tunelovania nebankovky, za ktorou je Jozef Majský.

TECH

Microsoft vydal veľkú aktualizáciu pre Windows. Pozrite si novinky

???????Je zadarmo pre všetkých používateľov Windows 10.


Už ste čítali?