Šanca pre Slovensko

Autor: Jakub Ptačin | 8.2.2014 o 17:36 | (upravené 9.2.2014 o 19:35) Karma článku: 7,08 | Prečítané:  2520x

Dizajn. Áno, práve dizajn môže byť jednou z kľúčových príležitostí pre presadenie sa takej malej krajiny, ako je Slovensko v globálnom meradle. Pri úplne zjednodušenom scenári môžete vyrábať buď veľa a lacno alebo málo a draho. Keď však chcete predávať draho, musíte potenciálnych zákazníkov dostatočne motivovať. A tu sa dostávame aj k dizajnu. K dizajnu a funkčnosti. Potrebujeme vytvárať pridanú hodnotu a byť o krok vpred, ak nechceme do konca sveta iba montovať cudzie autá a televízory.

Dizajn nie sú obrázky. Je to spôsob myslenia. Nie je to zbytočný luxus, či iba ďalšia nákladová položka. Dizajn dokáže zarobiť. Dizajn dokáže ušetriť. Dizajn dokáže naštartovať, meniť a ovplyvňovať. Dizajn nemá byť chápaný ako nutné zlo. Vďaka podpore a rozvoju dizajnu sa podarili prerody “béčkových” firiem na hráčov prvej ligy. Príklady nachádzame ako v Južnej Kórei tak aj napríklad vo Fínsku. Chceme, aby sa tu o dizajne začalo hovoriť nahlas. Poriadne nahlas. Aby sa stal bežnou súčasťou našich životov, či firemného plánovania. Aby sme vďaka nemu posunuli našu krajinu na iný level.

 

Latka nastavená proklatě nízko

Ak je nejaký neduh, ktorý ma na Slovensku trápi najviac, je to práve naša schopnosť nastavovať si latku čo najnižie. Sme malá krajina a je nás tu málo. Každý každého pozná a neexistuje iná cesta ako zabudnúť na slovenskú extraligu a začať hrať ligu majstrov.

 

Pozvali sme s Martinom Jenčom a Zolom Kisom z Milk Studio na Slovensko tých najlepších. Ani sám som neveril, že sa nám takýto line-up môže podariť, ale podaril! 5 svetových rečníkov a 4 zástupcovia krajín V4, ktorých mená ale nemajú o nič menší cveng.

 

 

Stefan Sagmeister! Legendárny grafický dizajnér žijúci v New Yorku. Jeho práce boli vystavené v Tokiu, Osake, Paríži, New Yorku či Berlíne. Pracuje pre klientov ako ADOBE, BMW, Levis ale aj pre The Rolling Stone a Lou Reeda. Záznam jeho prednášky na TED konferencii už videlo takmer 1 200 000 ľudí. Žltý sa o Stefanovi nedávno rozhovoril aj v článku pre denník SME.

 

Snask je legendárne šialené štúdio zo Stockholmu so záľubou v bojových umeniach. Pracovali napríklad aj pre H&M, Hewlett Packard, L’oreal a Tetrapack. Jacek Utko ako jediný stredoeurópan prednášal na “veľkom” TEDe a jeho video o redizajne novín si pozrelo niečo cez 700 000 ľudí. Erwin Bauer vyhral niekoľko Red Dot Awards a aj European Design Award. Píše úžasné knihy a aktívne prednáša na univerzitách. Venuje sa najmä orientácii v priestore a je fanatický cyklista.

 

Okrem týchto rečníkov vás čaká ešte 5 silných svetových mien, ktoré predstavíme postupne. Čaká nás niečo z produktového dizajnu, z experience a digitálneho dizajnu a možno zabrdneme aj do fashion a architektúry. Ak sa chceš posúvať dopredu, toto je ideálna šance pre tvoje samovzdelávanie. Je jedno či si priamo dizajnér, marketér, architekt, človek z reklamky alebo máš vlastný biznis.

 

Ukážeme reálne prípadové štúdie. Problémy, ktoré dokázali vyriešiť práve vďaka dizajnu a spôsobu myslenia aký sa s designom spája. Naši rečníci majú "zakázané" iba prísť a ukázať svoje portfólio v keynote súbore. Zažili sme desiatky konferencií po celom svete a pokúsili sme sa nastaviť tú našu tak, aby sme sa tam všetci cítili dobre:

 

- obmedzená kapacita 350 návštevníkov (nechceme byť masovka ako OFFF s 2000 ľuďmi)

- tá správna atmosféra v Divadle Aréna a blízkosť Sadu Janka Kráľa pre oddych medzi prednáškovými blokmi

- simultánny preklad do slovenčiny (všetky prednášky budú v angličtine)

- našich rečníkov sme už počuli rozprávať a tak vieme, čo od nich môžeme očakávať

 

Počas prvého týždňa si môžete kúpiť lístky s 50 eurovou zľavou tak smelo do toho.

www.bydesignconf.co a náš facebook, twitter či instagram.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: V RTVS môže byť ohrozené vysielanie správ

Ľudia v spravodajstve končia, spor o verejnoprávnosť pokračuje.

Stĺpček Jakuba Fila

Ešte sa chceme tváriť, že vlci sú len zvedaví turisti a branci iba obľubujú pohyb?

Tajné služby o Nočných vlkoch mlčia.


Už ste čítali?